در کنارتان هستیم!

اخبار اپل

ضعف امنیتی iOS 7 نسبت به iOS 6

تاریخ انتشار

در

ضعف امنیتی iOS 7 نسبت به iOS 6

ضعف امنیتی iOS 7 نسبت به iOS 6

یکی از محققان و فعالان حوزه تلفن های هوشمند  نفص عمده را در سیستم امنیتی iOS 7 پیدا کرده است . این مشکل امنیتی در پی تلاش اپل برای رفع مشکل امنیتی در iOS 6 بوده که باعث به وجود آمدن مشکلی دیگر در شده است . در حال حاضر بسیاری معتقدند سیستم امنیتی iOS 7 بسیار ضعیف تر و بدتر از نسخه قبلی این سیتستم عامل می باشد .

همانطور که میدانید در حال حاضر تمامی تولیدکنندگان محصولات نرم افزاری برای راضی نگه داشتن مشتریان و جلب رضایت ایشان ، باید همیشه به آپدیت نرم افزاری خود بپردازند که همین امر باعث به وجود آمدن مشکلات جدید میشود . در حال حاضر اپل یکی از معدود تولید کنندگانی است که به رضایت مشتریان بسیار اهمیت داده و به علایق مشتری و حفظ امنیت شان بسیار توجه میکند .

 

ضعف سیستم امنیتی iOS 7

اپل همیشه در صدد رفع مشکلات نسخه های قبلی سیستم عامل خود هست . پس از انتشار سیستم عامل iOS 7 اپل نیز به مانند گذشته سعی در رفع مشکلات نسخه های قبلی بر روی این نسخه نمود که البته در ابتدا چندان موفق به انجام این کار هم نشد . در کنفرانس CanSecWest که در روزهای گذشته برگزار گردید ، یکی از محققان به وجود حفره ای در سیستم امنیتی iOS7 اشاره نمود که بر اثر تغییراتی که اپل جهت رفع مشکلی در رمزگذاری هسته سیستم عامل iOS6 انجام داده بود رخ داده است .

برای به رمز درآوردن هسته سیستم عامل ، اپل از تولید کننده اعداد تصادفی  استفاده نموده  و در سیستم عامل iOS 7 نیز این قابلیت به روز شد . اما مثل اینکه همچنان این روش کد گذاری کار نمیکند و افراد میتوانند با روش های گوناگوی این اطلاعات را حدس زده و به تمام دستگاه دسترسی پیدا کنند .

 

ضعف امنیتی iOS 7 نسبت به iOS 6

 

این مشکل امنیتی میتوانست پیامد های بسیاری را برای اپل به همراه داشته باشد . چرا که یکی از مهمترین دلایل انتخاب مشتریان اپل ، امنیت بالای این سیستم است . همانطور هم که میدانید ، بعد از انتشار iOS 7 اپل سریعا یک آپدیت نرم افزاری به نسخه ۷٫۱ برای آن منتشر نمود که این نشان از نگرانی اپل برای سیستم امنیتی سیستم عامل خود است . سیستم عاملی که در حال حاضر میتوان گفت قویترین رابط کاربری میان مشتری و تلفن های هوشمند است .

 

منبع : redmondpie

Continue Reading
نظر خود را ثبت کنید

جهت ثبت نظر خود باید وارد سایت شوید ورود به سایت

نظر خود را ثبت کنید

انتخاب کاربران